Fundacja "ROSA"

view more

Bajkowóz

W poniedziałek 7 grudnia 2015 w Sali balowej w Kamieńcu odbyło się uroczyste przekazanie Bajkowozu w obecności wszystkich uczniów-pacjentów, pracowników szkoły praz służby zdrowia. Jest to projekt realizowany przez Fundację Serdecznik z poznania pod nazwą „Oddział Bajka-Wędrująca Szpitalna Biblioteka”. Bajkowóz to mobilna biblioteka, która wypełniona jest książkami, magicznymi przedmiotami, wieloma skrytkami i tajemniczymi schowkami. Można znaleźć w nim zarówno czarodziejskie kamienie, jak i kluczyk czy pozytywkę. Bajkowóz to przede wszystkim ponad sto pozycji książkowych uwielbianych przez dzieci i młodzieży, to także najlepszy „terapeuta” małego pacjenta.

W ramach projektu Fundacja Serdecznik projektuje, buduje, wyposaża i bezpłatnie przekazuje Bajkowozy oddziałom dziecięcym szpitali w całej Polsce. Akcję Bajkowozu wspierają znani pisarze, wydawnictwa dziecięce oraz osoby na co dzień zajmujące się promowaniem literatury wśród dzieci i młodzieży.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Naukowego z programu Kultura Dostępna.

Otrzymanie Bajkowozu poprzedziło szkolenie „Książkowe układanki – metody i techniki kreatywnego wykorzystania literatury w pracy z grupą”, w którym wzięły udział nauczyciele naszego Zespołu Szkół, tj. pani Barbara Nawrot-Szabat, pani Małgorzata Stępniak-Pietrzak oraz pani Katarzyna Szymańska-Drab. Szkolenie odbyło się 23 listopada 2015 w siedzibie Fundacji w Poznaniu i wprowadziło nasze panie w tajemniczy i cudowny świat Bajkowozu. W ramach współpracy z Fundacją oraz w związku z posiadaniem Bajkowozu w naszym Zespole Szkół odbędą się co miesiąc zajęcia z wykorzystaniem Bajkowozu oraz jego bogatej zawartości. Zajęcia te prowadzą panie, które brały udział w szkoleniu, a zajęcia z ich przebiegu można zobaczyć na naszej stronie internetowej.

Historia aktualności