Fundacja "ROSA"

view more

Aktualności


KONIEC ROKU SZKOLNEGO 2014/2015.

Zabrzmiał ostatni dzwonek i rozpoczęły się wymarzone przez wszystkich uczniów wakacje!!! Nauczyciele i Wychowawcy życzą Wam Drodzy Uczniowie wielu radosnych i pięknych chwil, wspaniałych przeżyć i udanego wypoczynku, bezpiecznych podróży i niezapomnianych przygód.


Dzień Dziecka i Dzień Sportu.

Dzień Dziecka i Dzień Sportu w Zbrosławicach zaczęliśmy świętować już 30.05. 2015 r. Nastroje były wspaniałe, przy pięknej słonecznej pogodzie, wśród dźwięków wesołej muzyki. Imprezę rozpoczęły zaproszeniem wszystkich do wspólnej zabawy- Rozpoczęliśmy od quizu sportowego i konkursu "Ja jako dorosły", "List do dorosłego". Następnie przeszliśmy do konkurencji sprawnościowych. Było można poskakać indywidualne i grupowo przez "mega" skakankę, wesprzeć swoją drużynę podczas przeciągania liny , wziąć udział w zawodach piłkarskich, malowanie grupowe z zamkniętymi oczyma itp. Po konkurencjach przyszedł czas na dyskotekę na świeżym powietrzu oraz grill …. jednym słowem dla każdego coś miłego! Nasi wychowankowie okazali się świetni w każdej z konkurencji, szczególnie podobało się im wspólne grillowanie. Nikt nie mógł się nudzić. 01.06. 2015r. na naszych wychowanków czekały dalsze niespodzianki: były prezenty, wata cukrowa, frytki , kurczaczki.......prawdziwy raj dla podniebienia. To była wspaniała zabawa! Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc w organizacji Dnia Dziecka!


Koncert muzyki chrześcijańskiej.

Pierwszą niespodzianką z okazji obchodów Dnia Dziecka był koncert niespodzianka. Dzieci zaczęły świętować juz 28 maja! Zespół, który tym razem umilił nam czas nie jest sławny, nie posiada fanów, teledysków na YouTube, ani nawet nazwy. A Posiada natomiast siłę w angażowaniu i rozweselaniu słuchaczy. Muzyka, którą grał zespół była chrześcijańska, a dzieci najchętniej bawiły się do piosenek Arki Noego. Dzieciaki bawiły się tak dobrze, że cały Pałac się trząsł od śpiewu i tańców. Bisom nie było końca. Podziękowania w imieniu Dyrekcji wręczyła pani Iwona Pilarska, organizatorka wszystkich koncertów organizowanych przez naszą szkołę.


Koncert Akademickiego Zespółu Muzycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

15 kwietnia 2015 roku w Sali Balowej w Pałacu odbył się kolejny z serii koncertów. Tym razem wystąpił chór i to nie byle jaki, bo uhonorowany wieloma krajowymi i międzynarodowymi nagrodami Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Spotkanie rozpoczęło się od słodkiego podwieczorku, a następnie dwudziestu chorzystow, w tym kwartet smyczkowy, pod batutą Krystyny Krzyzanowskiej- Łobody umiliło naszym uczniom środowe popołudnie. Odtworzone zostały piosenki znane i lubiane z bajek, ale także utwory muzyki poważnej. Wszyscy doskonale się bawili! Po koncercie goście zostali oprowadzeni po Pałacu przez panią Iwonę Pilarską. Zespołowi najbardziej spodobała się odrestaurowana kaplica, która była doskonałym natchnieniem do wykonania jeszcze kilku utworów.


Prace Wielkanocne.

Zajączek wielkanocny to święto polegające na dawaniu drobnych prezentów. Kicający od domu do domu zając zostawia dzieciom skromne prezenty. Zazwyczaj są poukrywane, np. pod łóżkiem, w szafie, a nawet w ogródku. Ich znalezienie jest zadaniem najmłodszych członków rodziny. Prezentujemy nasze pomysły na prezenty wielkanocne którymi obdarowaliśmy naszych bliskich.


Zawody Ogólnopolskie, Międzynarodowe CDN i Regionalne w Ujeżdżeniu.

W dniach 20-22.03.2015 w Ośrodku Jeździeckim w Zbrosławicach odbyły się Halowe Zawody Ogólnopolskie, Międzynarodowe CDN i Regionalne w Ujeżdżeniu . Takiego wydarzenia nie mogliśmy przegapić !!!.


Udział w programie Bezpieczniki Taurona.

Włącz dla dobra dziecka. W zajęciach wzięły udział najmłodsze klasy szkoły podstawowej. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom jak można oszczędzać prąd i jak z niego bezpiecznie korzystać. Wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki i odblaskowe kamizelki.


"Tajemnica zaginionych liter".

W odpowiedzi na rosnącą potrzebę zachęcenia najmłodszych do czytania dnia 08 .02.2015 r w Bibliotece w Zbrosławicach wzięliśmy udział w pełnym humoru spektaklu edukacyjnym dla dzieci pt. : "Tajemnica zaginionych liter" . Przedstawienie miało na celu uwrażliwienie dzieci na potrzebę czytania i wiedzy, która za tym idzie, mało również przybliżyć dzieciom sposób funkcjonowania biblioteki oraz pokazać, że książki "mają duszę".


Dzień Tradycji Bożonarodzeniowej.

W przededniu rozpoczynającej się przerwy świątecznej - 19 grudnia br. w naszej szkole odbył się „Dzień Tradycji Bożonarodzeniowej”, w którym udział wzięła cała społeczność szkolna.

Zapach udekorowanej choinki, widok świątecznie przybranego stołu, smak potraw, które królują na stole tylko raz w roku. Nadszedł magiczny czas Świąt Bożego Narodzenia, wspólnego biesiadowania i podtrzymywania tradycji. Kultura, zapomniane zwyczaje to jedne z wielu elementów, które mogą być zachowane oraz przekazywane za pomocą lekcji interaktywnych.


Koncert zespołu "albo i nie".


Spotkanie z Dickensem.

W wtorek, 9 grudnia odbyło się " Spotkanie z Opowieścią Wigilijną Charlesa Dickensa". To już po raz drugi uczniowie naszej szkoły mieli okazję zapoznać się z tą klasyczną opowieścią. Tak jak w ubiegłym roku, zajęcia rozpoczęły się od prezentacji multimedialnej, która przybliżyła uczestnikom zarówno postać angielskiego pisarza , jak i zarys opowieści. Kolejnym punktem była projekcja filmu "Opowieść Wigilijna". Jako, że zajęcia miały charakter edukacyjny, zostały zwieńczone samodzielną praca z kartami pracy. Za przygotowanie spotkania dziękujemy paniom polonistkom p. M. Noga- Jackowiak oraz p. A. Wypadło. Za wyczarowanie w sali świątecznej atmosfery podziękowania kierujemy do p. M. Kierat.


Zima zagościła w Naszej szkole.

Świąteczny nastrój zagościł w naszej szkole na dobre. Wszystkie sale lekcyjne i korytarze, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zmieniły się w bajkową krainę. Śnieżynki na oknach, szyszki na parapetach, z każdego kąta wygląda Mikołaj. Z pomocą p. Renaty Cibis na zajęciach plastycznych powstała niezwykła, awangardowa eco choinka. Rozświetlone światełkami sale lekcyjne wprowadzają Nas w nastrój radosnego oczekiwania na święta, a chociaż za oknem zielono, to u Nas już "pada śnieg, puszysty śnieg...".


KITKA CZYLI DZIEŃ KULTURY I TRADYCJI KRAJÓW ANGLOJĘZYCZNYCH.

21-ego listopada na oddziale Zbrosławice, a 25-ego na oddziale Kamieniec odbyły się dnień tradycji i kultury krajów anglojęzycznych. Dzień był częścią miesięcznych obchodów „Listopada jako miesiąca języków obcych”. Podczas dnia KITKA uczniowie brali aktywny udział i odpowiadali na pytania nauczyciela języka angielskiego w trakcie prezentacji multimedialnej przedstawiającej poszczególne kraje anglojęzyczne takie jak Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Australia czy Irlandia. Następnie zostali podzieleni na grupy, w których tworzyli postery prezentujące charakterystyczne miejsca, osoby i rzeczy dla danego kraju. Po przedstawieniu swych prac uczniowie mieli okazję zakosztować dawki angielskiego humoru z Jasiem Fasolą w roli głównej oraz równie angielskich przysmaków rodem z królewskiego podwieczorku. W tym dniu odbył się także finał konkursu „Zapamiętaj jak najwięcej”. W ciągu ostatnich kilku tygodniu, na ścianach korytarza naszej szkoły wisiały plakaty konkursowe. Rolą uczestników było, jak sama nazwa wskazuje, zapamiętać jak najwięcej. W finale uczniowie rozwiązywali test ze słownictwa znajdującego się na plakatach. Najlepszym spośród nich okazali się, ex e quo, Sebastian G. oraz Magdalena Cz. Drugie miejsce należało do Mateusza K. Uczestnicy oraz finaliści otrzymali nagrody. GRATULUJEMY! Konkurs „Dobre słowo” miał na celu nie tylko propagowanie języka angielskiego wśród uczniów, ale także uprzejmego zwracania się do siebie. Pierwsze miejsce zajęli Michał P. oraz Julia P., uczniowie szkoły podstawowej. Otrzymali słodkie upominki. GRATULUJEMY!


LISTOPAD MIESIĄCEM JĘZYKÓW OBCYCH.

Listopad w naszej szkole został nazwany mianem miesiąca języków obcych. W trakcie jego trwania odbyło się kilka wydarzeń z tym związanych, między innymi Halloween, Dzień tradycji i kultury krajów anglojęzycznych(KITKA), a także konkursy „Zapamiętaj jak najwięcej” i „Dobre słowo”. Celem całego przedsięwzięcia było zachęcenie uczniów do nauki języków obcych, zaznajomienie ich z obca kulturą, a także poszerzenie wiedzy w tym zakresie.


KONCERT MAGDY PAŁKI.

"Jesteśmy aniołami, a każdy z nas ma tylko jedno skrzydło.

I tylko razem możemy wznieść się w przestworza."

Luciano De Creschenzo

Na tą chwilę czekaliśmy z niecierpliwością. Wisiały plakaty, były zapowiedzi i zaproszenia. 19 listopada w samo południe Magda Pałka dała recital w Sali Balowej w Pałacu. Zaczęło się niepozornie- od spokojnych piosenek, ale później atmosfera była coraz bardziej gorąca, tak aby w finale porwać całą publiczność do wspólnego śpiewu, a nawet tańca. Bawili się wszyscy: duzi i mali, dorośli i dzieci. Wszystkim tak się podobało, że piosenkarka musiała bisować. W imieniu zebranych na ręce pani Magdy skromny upominek oraz dyplom dziękujący za doskonałą zabawę wręczyła pani Dyrektor Joanna Sobczyk. Po koncercie pani Magda rozdała autografy, pozowała do zdjęć, a także została oprowadzona po Ośrodku Leczniczo- Rehabilitacyjnym w Kamieńcu. Wspomnijmy, że pani Magda była zachwycona reakcją publiczności i zapewniła, że z chęcią wystąpi u Nas ponownie. To prawdziwy anioł!


Dzisiaj obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości.

Dzisiaj /07 listopada/ społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Przygotowano wspaniałe recytacje wierszy oraz śpiewano pieśni patriotyczne.


Halloween 2014.

W ostatnim tygodniu października myśli wszystkich zwracają się ku wieczności. Dzieje się tak we wszystkich kulturach, choć każda wyraża to w inny sposób. Uczniowie naszej Szkoły skupili się na tradycji anglosaskiej i 31 października brali udział w obchodach Halloween. Celem imprezy było wzbogacanie zasobu słownictwa związanego z tym świętem, rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez poznanie zwyczajów związanych z obchodami Halloween w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych oraz zdobywanie wiedzy o kulturze krajów obszaru anglojęzycznych. Była to również doskonała okazja do integracji uczniów i rozwijania umiejętności pracy w grupie. Całość imprezy przebiegała w radosnej i miłej atmosferze zwieńczona dyskoteką.


Zbiórka kasztanów.

Kasztany i żołędzie symbolizują nadejście jesieni. Służą nie tylko do tworzenia ozdób, ale są dobrym kąskiem dla zwierząt i ptaków leśnych. Stanowią, bowiem bogate źródło witamin, minerałów, białka, węglowodanów i tłuszczy. Przepadają za nimi dziki, sarny, jelenie, daniele, sójki, bażanty i inni mieszkańcy lasów. Kasztany mają także zastosowanie w przemyśle, medycynie, kosmetyce i zielarstwie. Co roku organizowane są różne akcje zbiórki kasztanów zwane kasztanobraniem. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się również do jednej z nich. Zachęcamy wszystkich uczniów do czynnego uczestnictwa w akcji.


Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego.

Celem Dnia Poczty jest przypomnienie społeczeństwu roli sektora usług pocztowych w codziennym życiu ludzi i przedsiębiorstw oraz podkreślenie jego wkładu w rozwój społeczny i gospodarczy krajów. Uczniowie tego dnia zapoznawali się z historią znaczka pocztowego jak i istnienia samej Poczty. W części projektowej każdy uczeń miał za zadanie wykonać i prawidłowo zaadresować koperte.


Dzień Nauczyciela.

14 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Dzień ten przebiegł w atmosferze gier, zabaw i konkursów. Po części rekreacyjnej przyszedł czas na uroczysta akademię w której barli udział całe grono pedagogiczne i pracowniczy szkoły oraz zaproszeni goście z Ośrodka Leczniczo - Rehabilitacyjnego jak i nasi uczniowie. P. Dyrektor złożyła też życzenia nauczycielom w dniu ich święta.Po zakończeniu uroczystości uczniowie rozpierzchli się po szkole w poszukiwaniu swoich nauczycieli. Były życzenia, kwiatki, czekoladki:).


Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.

Dnia 01 września 2014r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015.


Historia aktualności