Fundacja "ROSA"

view more

Aktualności


Pszczoły

Uczniowie naszej szkoły miały możliwość w ostatnim tygodniu na ekscytująca lekcji biologii. Dzieci uczyły się o życiu, zachowaniach i przyzwyczajeniach pszczół. Miały również możliwość obejrzenia prawdziwego ula oraz wykonanie świecy z pszczelego wosku.


Dzień Dziecka

I tym razem jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka.


Koncert uczniów Szkoły Muzycznej w Tarnowskich Górach

Datę 27 maja 2016 trzeba zapisać w kalendarzu szkolnym jako wyjątkowo udany dzień. Do uczniów naszej szkoły przyjechali z gościnnym występem uczniowie Szkoły Muzycznej w Tarnowskich Górach...


Certyfikat Szkoły Zorientowanej Technologicznie

Kapituła Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Klasa ze snów” przyznała Zespołowi Szkół Specjalnych przy OLR w Kamieńcu godło Szkoły Zorientowanej Technologicznie. Certyfikat potwierdza wysoki poziom przygotowania do wykorzystania nowoczesnych technologii w programach edukacyjnych. Gratulujemy!


Dzień Matki

26 maja podczas zajęć pozalekcyjnych świętowaliśmy uroczyście Dzień Matki. Pod opieką p. Gosi, p. Kariny i p. Iwony nasi podopieczni mieli okazję wykonać przepiękne kartki okolicznościowe...


Magik

Radość, zainteresowanie, ciekawość tymi słowami można opisać występ Magika w naszej szkole. Sztuczki, niespodzianki i wielkie zagadki pobudziły do myślenia nie tylko uczniów ale wszystkich widzów tego fantastycznego wydarzenia.


Lekcja fizyki

Na taką lekcję jaką zorganizowała Politechnika Śląska w Gliwicach każdy uczeń tylko czeka. Pełna atrakcji, doswiadczeń i ciekawostek w taki sposób też można poznawać prawa rządzącymi naszym światem.


Bajkowóz

Jeszcze raz wracamy do zajęć z Bajowozem. Kolejna lekcja i kolejny zachwyt u dzieci. Uczniowie czekają na te zajęcia z utęsknieniem, a panie prowadzące je wkładają tyle pracy i serca że dzieci porwane w świat baśni i fantazji z niedowierzaniem patrzą jak szkoła może być atrakcyjna i ciekawa.


Wycieczka do Palmiarni Miejskiej w Gliwicach

To kolejne odwiedziny w Palmiarni w Gliwicach. Tym razem czekała na nas nowa atrakcjia czyli jedno z największych akwaria w Polsce.


Bajkowóz

Kwiecień to też kolejna edycja zajęć z Bajkowozem. Oto jak nasi uczniowie uczą się przez zabawę


Majsterkowo

Kwiecień to kolejny miesiąc w którym nasi najmłodsi uczniowie naszej szkoły brali udział w zajęciach majsterkowania odbywających się w Castoramie w Tarnowskich Górach.


Wycieczka do teatru

19 kwietnia grupa uczniów z oddziału Zbrosławice pojechała pod opieką pani Małgorzaty Noga-Jackowiak oraz Iwony Pilatskiej do Gliwic na wycieczkę. Pierwszym, a zarazem najważniejszym punktem programu był udział w spektaklu w Gliwickim Teatrze Muzycznym pod tytułem " Chłopiec z Gliwic "...


Uwaga konkurs!

Nasi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez ZSS przy Szpitalu Uzdrowiskowym „ Słoneczko”- „Wracam ze szpitala- zrozum, doceń, pomóż”.

Adresatami byli uczniowie szkół przyszpitalnych i sanatoryjnych w różnych kategoriach wiekowych. Czterej nasi podopieczni podjęli trud i zaangażowali się, powstały ciekawe prace, które zostały wysłane na konkurs. Czekamy z niecierpliwością na wyniki!

Powodzenia!!!


Uwaga konkurs!

Nasi uczniowie po raz kolejny biorą udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym . Tym razem organizatorem akcji jest Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie. Temat jest bardzo poważny, bo dotyczy bezpieczeństwa dzieci: „Bezpiecznie na wsi-niebezpieczne atrakcje w wakacje”.

Zachęcamy uczniów klas szkoły podstawowej do wzięcia udziału w konkursie. Wszystkie prace zostaną na pewno wysłane. Obiecujemy, że będziemy trzymać mocno kciuki!

Powodzenia!!!


Dzień Tradycji Wielkanocnych.

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się tuż przed wiosenną przerwą Dzień Tradycji Wielkanocnych.

Uczniowie podczas prezentacji multimedialnej mogli się zapoznać z bogatą tradycją tych świąt, następnie wykonali wielką pisankę według podanego im opisu a także musieli zdecydować, jakie potrawy należy włożyć do koszyczka. Powstała bardzo piękna galeria pisanek, która ozdobiła szkolny korytarz. Jednak najprzyjemniejsze zadanie czekało na sam koniec zajęć. Było to zadanie kulinarne-uczniowie wykonali kolorowe i wiosenne kanapeczki, które z apetytem… zjedli.


Na spotkaniu z Panem Twardowsikm

Planetarium w Chorzowie

Kilka miesięcy temu, dzięki staraniom naszych nauczycieli i dobroci osób prywatnych, w naszym Ośrodku w Kamieńcu gościło Planetarium mobilne. W lutym, uczniowie naszej szkoły mogli po raz pierwszy uczestniczyć w wycieczce do prawdziwego, stacjonarnego Planetarium i obserwatorium imienia Mikołaja Kopernika w Chorzowie.

Planetarium Śląskie to największe i najstarsze planetarium w Polsce. Zostało zbudowane w 1995 roku na najwyższym wzniesieniu parku tzw. Górze Parkowej.

DZIEŃ KOBIET !!!

Szkolne obchody Dnia Kobiet.

8-go marca w szkole świętowaliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji samorząd szkolny zorganizował imprezę dla wszystkich uczennic z naszej szkoły. Dziewczyny wzieły udział w czterech konkurencjach: Super Kucharka, Super Krawcowa i Super Stylistka. Bawiąc się musiały wybrać mini cukiereczki z kaszy i ryżu, przełożyć "tonę" wafli kremem czekoladowym, zaszyć dziurę i związać krawat.

Wyniki konkursu:

Zbrosławice: Jola F.(Super Kopciuszek), Edyta M.(Super Kucharka, Super Krawcowa, Super Stylistka)

Kamieniec: Wiktoria M. (Super Kopciuszek), Ania J. (Super Kucharka), Weronika K. (Super Krawcowa), Paulina K. i Dżesika K. (Super Stylistka)


Walentynkowa Poczta

12-go lutego na ostatniej lekcji rozdał „Walentynki” wykonane przez zainteresowane dzieci. Kartki były przepiękne!!!

Uczniowie i nauczyciele z przyjemnością odbierali te wyrazy sympatii. Aż szkoda, że takie miłe święto odbywa się tylko raz w roku.


Zdolna ta nasza młodzież…

Nasza uczennica Martyna B. podzieliła się z nami swoją pasją. Okazało się, że pisze wiersze i książki dla młodzieży. Wyraziła zgodę na zamieszczenie ich na stronie internetowej oraz w wydawanym przez Zespół Szkół dwumiesięczniku „KAMYK” Oto próba jej twórczości:

„Noc”

Na niebie migoczą gwiazdy,

Robią to właśnie dla ciebie,

Wystarczy pomyśleć życzenie

I spełni się twoje marzenia

Walentynkowa Poczta.


Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

10-go lutego samorząd szkolny zorganizował akcję promującą język polski. Uczniowie otrzymali materiały na temat wybitnych polskich pisarzy i musieli wykonać plakaty tematyczne. Uczniowie rzetelnie wykorzystali materiały przez co wzbogacili swoją wiedzę o Janie Kochanowskim, Adamie Mickiewiczu, Kornelu Makuszyńskim i Julianie Tuwimie. Powstały bardzo ciekawe projekty, które ozdobiły szkolny korytarz.


Bajkowóz

Bajka zapukała do drzwi…

Drzwi otworzyły się.

Bajka weszła do środka i zaczęła snuć swoją opowieść…

o Bajecznych Szpitalnych Oddziałach...


Kartki ze szpitala

Dzieci z ZPZW tworzyły kartki pocztowe w ramach trzech świąt: Bożego Narodzenia, Dnia Babci i Dziadka oraz Walentynek. Oprócz tego dzieci zaangażowały się w dwie akcje...


MOBILNE PLANETARIUM

Lekcja jakiej jeszcze nie było w naszej szkole. Pełna ciekawostek, animacji i praktycznej wiedzy o kosmosie. Zapraszam na fotoreportaż !!!ZSS w programie „Kartka ze szpitala”

ZSS w Kamieńcu zakwalifikował się do VII edycji ogólnopolskiego projektu „Kartka ze szpitala”, polegającym na organizowaniu zajęć plastycznych dla chorych maluchów. Organizatorem akcji jest Fundacja Rosa.

Najmłodsi pacjenci pod opieką pedagoga wykonują według własnego pomysłu kartki metodą cardmakingu i scrapbookingu, w których redagują pozdrowienia, opisują swoje przeżycia. Tak przygotowane kartki adresują do bliskich. Celem warsztatów plastycznych jest złagodzenie stresu małych pacjentów i wzmocnienie więzi dzieci z najbliższymi, a także rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej, co wyzwala pozytywne emocje. Projekt spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem przez dzieci z naszej placówki, a przepiękne kartki z okazji Bożego Narodzenia i Dnia Babci i Dziadka trafiły już do domów naszych podopiecznych.


Świąteczny koncert zespołu "Albo i nie"

Idą swieta !!! W tym czasie spokoju i wiciszenia spotykamy się z swoimi rodzinami. Namiastę tej rodzinnej atmosfery staraliśmy się stworzyć również naszym podopiecznym organizując szkolną wigilię z prezentami.


Wigilia w naszej szkole

Wspaniały świąteczny koncert pełen kolęd i pastorałek.


Wyróżnienie

w XXII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową

Uczennica naszej placówki, Sandra G. zdobyła wyróżnienie w XXII Wojewódzkim Konkursie Plastycznym na Świąteczną Kartkę Bożonarodzeniową. Wystawę prac biorących udział w konkursie można podziwiać w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu. Sandrze serdecznie gratulujemy!


Stare klucze dla kliniki „Budzik”

Fundacja "BUDZIK"

ZSS w Kamieńcu zaangażował się w zbieranie starych kluczy, przeznaczonych na wsparcie Fundacji „Akogo?” pomagającej dzieciom, które zapadły w śpiączkę. Zebrane klucze przekażemy do punktu Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Serwisów Kluczowych, które dochód z ich sprzedaży przekażą Fundacji. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji!.


MAJSTERKOWO cz. III

CASTORAMA TARNOWSKIE GÓRY

Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły brali udział w zajęciach majsterkowania odbywających się w Castoramie w Tarnowskich Górach.


Narodowe Święto Niepodległości

W naszej szkole bardzo uroczyście obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie uczestniczyli w wielu tematycznych zajęciach


Dzień Edukacji Narodowej

14 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Dzień ten przebiegł w atmosferze gier, zabaw i konkursów...


Śląskie Zawody Rekreacyjno-Sportowe Osób Niepełnosprawnych

Siemianowice Śląskie

Jak co roku i tej jesieni uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnowojewódzkich zawodach sportowych.

Odnieśli na nich ogromny sukces zdobywając 1. miejsce w piłce nożnej a wraz z nim ogromny PUCHAR.

Oczywiści wszystkie inne medale i dyplomy w innych konkurencjach również tak samo mocno się liczą, a ten rok wyjątkowo w nich obfitował.


Program edukacyjny „Żyj smacznie i zdrowo!”

ZSS w Kamieńcu przystąpił do programu edukacyjnego o charakterze społecznym „Żyj smacznie i zdrowo”, skierowanego do młodzieży gimnazjalnej. Inicjatywa ma na celu kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, przeciwdziałanie marnowaniu żywności, edukowanie w zakresie sztuki kulinarnej i zachęcenie do wspólnego spożywania posiłków.

W ramach programu czeka na nas więc wiele kulinarnych przygód, których już nie możemy się doczekać!


Zbiórka baterii w ramach akcji „Zbieraj z klasą!”

W roku szkolnym 2015/2016 rozpoczęliśmy nowy projekt zbiórki baterii "Zbieraj z klasą" który jest realizowany dzięki współpracy firm ERP Batteries Poland Sp. z o.o.

z firmą Remondis Electrorecycling Sp. z o.o. W ramach akcji uczniowie naszej placówki zbierają baterie do specjalnie oznaczonych pojemników. Zebrane zostaną później przeliczone i wymienione na nagrody.

Zbiórka baterii i odpowiednie ich składowanie są bardzo ważne ze względu na ochronę środowiska. Zachęcamy wszystkich uczniów do zaangażowania się w akcję!


MAJSTERKOWO cz. II

CASTORAMA TARNOWSKIE GÓRY

Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły brali udział w zajęciach majsterkowania odbywających się w Castoramie w Tarnowskich Górach.


Projekt Odpakowani.

ogólnopolski projekt

Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim projekcie aktywnej edukacji ekologicznej oraz kampanii informacyjno– edukacyjnej Odpakowani.

Projekt ma na celu wzrost świadomości ekologicznej w zakresie gospodarki odpadami opakowaniowymi wśród dzieci od 6 do 12 lat oraz ich opiekunów. Jego celem jest rozbudzenie ciekawości i podniesienie świadomości ekologicznej młodego pokolenia, prezentacja dobrych praktyk, a także rozwijanie zachowań prospołecznych, pobudzenie kreatywności i budowanie pozytywnego trendu wokół segregacji opakowań. Nasi podopieczni w ramach projektu wykonują prace z materiałów przeznaczonych do recyklingu, za pomocą przeróżnych technik.


Zbiórka kasztanów.

Kasztany i żołędzie symbolizują nadejście jesieni. Służą nie tylko do tworzenia ozdób, ale są dobrym kąskiem dla zwierząt i ptaków leśnych. Stanowią, bowiem bogate źródło witamin, minerałów, białka, węglowodanów i tłuszczy. Przepadają za nimi dziki, sarny, jelenie, daniele, sójki, bażanty i inni mieszkańcy lasów. Kasztany mają także zastosowanie w przemyśle, medycynie, kosmetyce i zielarstwie. Co roku organizowane są różne akcje zbiórki kasztanów zwane kasztanobraniem. W tym roku nasza szkoła przyłączyła się również do jednej z nich. Zachęcamy wszystkich uczniów do czynnego uczestnictwa w akcji.


Program bezpieczeństwa drogowego.

„Zebra w mieście”

W ramach programu „Zebra w mieście” edukujemy uczniów w zakresie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza pieszych. Zasady i założenia programu zwracają uwagę zarówno na zachowania kierowców, którzy powinni zachować zwiększoną czujność zwłaszcza w okolicach „zebry”, jak i pieszych, aby mogli bezpiecznie i samodzielnie pokonywać przejścia.

Głównym celem programu jest uświadamianie jak największej ilości dzieci o problemie bezpieczeństwa na drodze oraz edukacja w zakresie poprawnych postaw.


Konkurs na najpiękniej udekorowaną salę lekcyjną

UWAGA!!! NOWOŚĆ!!!

Przewodniczący klas mieli za zadanie zgłosić klasę do konkursu, przekazać wychowawcą regulamin oraz zmotywować koleżanki i kolegów do wykonania wystroju klas. Konkurs trwał do 9-go października ...


KONKURS INTERNETOWY

UWAGA!!! NOWOŚĆ!!!

Samorząd szkolny organizuje pierwszy w naszej szkole konkurs internetowy o tematyce sportowej.

Zadaniem uczniów jest ...


DZIEŃ CHŁOPAKA

Konkurs "Zostań szkolnym supermenem"

Z okazji Dnia Chłopaka 30-go września w naszej szkole odbył się konkurs: "Zostań szkolnym supermenem"".

Po wlosowaniu przydziału chłopcy mogli sprawdzić swoje "męskie" umiejętności w czterech konkurencjach:

"super krawiec, super konstruktor, wizażysta, super kucharz" ...


MAJSTERKOWO cz. I

CASTORAMA TARNOWSKIE GÓRY

Uczniowie najmłodszych klas naszej szkoły brali udział w zajęciach majsterkowania odbywających się w Castoramie w Tarnowskich Górach.


Akcja charytatywna

„Zbieramy nakrętki”

W Zespole Szkół Specjalnych przy ORL dla Dzieci Kamieniec-Zbrosławice zbieramy plastikowe zakrętki (z butelek, kosmetyków, kawy itp.), z których dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup wózka inwalidzkiego dla Kamili Kościelniak z Konopisk. Kamila urodziła się z porażeniem mózgowym, jest pełną życia dziewczyną której nowy wózek pomógłby uzyskać większą samodzielność i możliwość kontaktu z innymi. Akcja trwa cały rok szkolny, na końcu którego zebrane nakrętki zostaną osobiście przekazane Kamili. Wszystkie osoby zachęcamy do udziału w akcji!


WIELKIE NARODOWE CZYTANIE

"LALKA" Bolesława Prusa

W dniu 4-go września nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji: WIELKIE NARODOWE CZYTANIE "LALKI" Bolesława Prusa.

Uczniowie wybranych klas mogli zapoznać się z fragmętami lektury czytanej przez p. Agnieszkę oraz mogli wykonać ilustrację adekwatną do treści.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.

1-go września powitaliśmy NOWY ROK SZKOLNY na… sportowo!

Opiekunowie samorządu szkolnego przygotowali szereg konkurencji, w których uczniowie mogli wykazać się sprawnością fizyczną, zręcznością, gibkością i sprytem. Po podliczeniu punktów zostały wręczone nagrody i medale, a uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek. Oto wyniki konkurencji sportowych:

I miejsce – Patryk. S. uczeń klasy V SP

II miejsce – Grzegorz. K. uczeń klasy VI SP

III miejsce – Patryk. Ł. uczeń klasy III GIM

Wszystkim naszym nauczycielom i uczniom życzymy cierpliwości, sukcesów dydaktycznych i wychowawczych oraz aby uśmiech nie schodził im z twarzy… aż do 24 czerwca 2016 roku.


Historia aktualności