Fundacja "ROSA"

view more

Aktualności. Rok szkolny 2017/2018


ZAWODY SPORTOWE W KROKODYLKACH NA CZAS

Dnia 18.03.2018 ponownie zagościły u nas zawody sportowe. Oto ich laureaci: I Piotr K. II Marcin K. III Dawid K.


Międzyszkolnym Turnieju w Unihokeja w Gliwicach

Wychowankowie ze Zbrosławic i Mysiej Wieży wzięli udział w I Międzyszkolnym Turnieju w Unihokeja w ZSO nr 7 Gliwicach. Wszyscy świetnie się bawili.


TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

Turniej Tenisa Stolowego który odbył sie 18.02.2018 przyciągną uwagę wszystkich naszych podopiecznych. Wspaniały doping, wielkie emocje i wieczorne rozmowy o zwycięzcach. świetna zabawa i miłą atmosfera zaskoczyła nas wszystkich!!!!

A oto najlepsi zawodnicy: 1. Kamil W. 2. Beata K. 3. Łukasz K.


Koncert Akademickiego Zespołu Muzycznego

W połowie stycznia, a dokładniej 16-tego stycznia 2018 miał miejsce koncert Akademickiego Zespołu Muzycznego. Odwiedził nas chór składający się z piętnastu osób, a także kwintet smyczkowy...


NASZE JASEŁKA

W dniu 18.12.2017 r. odbyły się jasełka szkolne, które przygotowały dzieci i młodzież z ZPOP „Mysia Wieża” wraz z panią Katarzyną Kazyk i panią Weroniką Ściebura. Przedstawienie w formie teatru cieni przedstawiało historię od stworzenia świata do narodzenia Jezusa w Betlejem i zostało bardzo ciepło przyjęte przez całą widownię, a także gościa honorowego, który zaszczycił nas swoją obecnością – Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Gerarda Kusza. Wszystkim zaproszonym gościom wręczyliśmy upominkowe poduszeczki z życzeniami świątecznymi.


Koncert Albo i nie

14-tego grudnia 2017 roku zawitał do nas zespół "Albo i nie". Jak zawsze sprawił niemałą przyjemność śpiewając swoje autorskie piosenki, ale także aranżacje kolęd i pastorałek...


WSPÓLNE KOLĘDOWANIE

W dniu 29 grudnia 2017 r. odwiedziła nas grupa artystyczna "NIESPASOWANI". Przy wtórze gitar, skrzypiec, fletu bocznego i innych instrumentów wspólnie śpiewaliśmy znane nam kolędy. W tej miłej, świątecznej atmosferze mieliśmy również okazję grać na grzechotkach, janczarkach i prostych dzwonkach. W ramach wdzięczności wszyscy artyści otrzymali od nas piernikowe świeczniki. To był udany wieczór kolęd...

WIELKI ŚWIĄTECZNY KONCERT

To już u nas grudniowa tradycja że przed świętami Bożego Narodzenia gościmy znany zespół "ALBO I NIE". Jak zawsze nowy repertuar ale i kilka piosenek z poprzednich lat można było u nas usłyszeć 14 grudnia. Oczywiście nie zabrakło również świątecznych kolęd. Po koncercie dzieci otrzymały paczki z słodyczmi i maskotakami. Za konert i paczki serdeczne podziękowanie p. Iwoniw P.

MAJSTERKOWO

W dniu 12 października 2017 r. grupa uczniów naszej szkoły wraz z nauczycielami brała udział w kolejnych już warsztatach "Majsterkowo" prowadzonych przez sieć sklepów Castorama.

Podczas prezentacji multimedialnej dzieci dowiedziały się, jak wygląda proces przetwarzania drzewa, aż do sprzedaży deski w sklepie. Następnie każdy samodzielnie złożył drewniany karmik dla ptaków i pomalował go na ulubiony kolor.

I Międzyszkolny Turnirj Unihokeja z okazji Dnia Niepodległości

Wspaniałe zawody, duże emocje i wielka zabawa !!! To wszystko dzięki udziałowi naszych uczniów biorących udział w zawodach unihokeja odbywających się w Gliwicach 9.11.2017r.

Za to wszystko wszystkim organizatorom i uczestnikom zawodów wielkie DZIĘKUJEMY !!!


MINI KOMISARIAT

3.11.2017 szesnaścioro uczniów naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w zajęciach w Mini komisariacie w III Komisariacie Policji w Gliwicach. Uczestnicy przypomnieli sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze, przećwiczyli umiejętność zgłaszania niebezpiecznych wydarzeń do służb, a także ewakuacji. Zajęcia miały charakter edukacyjny, ale okazały się jednocześnie wspaniałą zabawą, a nasi uczniowie zdobyli odblaskowe odznaki.


Punkt oporu "Zbrosławice"

Śladami historii nasszych ziem wybraliśmy się na wycieczkę do punktu oporu z czasów II wojny światowej.

Umocnienia w Zbrosławicach usytuowano wzdłuż ówczesnej granicy naprzeciw silnego garnizonu w Tarnowskich Górach. Głównym zadaniem obiektów było ryglowanie drogi biegnącej z Tarnowskich Gór do Pyskowic oraz wybudowanej w 1925 roku linii kolejowej Mikulczyce - Brynek


Dzień Edukacji Narodowej

13 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten przebiegł w atmosferze gier, zabaw i konkursów...


Uchwała antysmogowa dla Śląskiego !!!.

Zapisy uchwały, która ma obowiązywać na obszarze całego województwa przez cały rok dotyczą wszystkich użytkowników pieców, kotłów i kominków na paliwo stałe.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018