Fundacja "ROSA"

view more

Wydarzenia


Magik

Radość, zainteresowanie, ciekawość tymi słowami można opisać występ Magika w naszej szkole. Sztuczki, niespodzianki i wielkie zagadki pobudziły do myślenia nie tylko uczniów ale wszystkich widzów tego fantastycznego wydarzenia.


Koncert uczniów Szkoły Muzycznej w Tarnowskich Górach.

Datę 27 maja 2016 trzeba zapisać w kalendarzu szkolnym jako wyjątkowo udany dzień. Do uczniów naszej szkoły przyjechali z gościnnym występem uczniowie Szkoły Muzycznej w Tarnowskich Górach. Muzycy ze swoją nauczycielką, panią Aleksandrą Kruszony, pięknie grali na takich instrumentach jak skrzypce czy pianino. Widownia siedziała zasłuchana w utwory muzyki klasycznej jak zaczarowana w pięknej sali balowej ustrojonej przez naszą plastyczkę, panią Renatę Cibis. Nie obyło się bez bisów! Pani Dyrektor oraz pani Iwona Pilarska, organizatorka koncertu, gorąco podziękowały grupie, która obiecała, że nie był to ich ostatni występ w murach Pałacu w Kamieńcu. Serdecznie zapraszamy, ale dopiero w kolejnym roku szkolnym.


Koncert muzyki chrześcijańskiej.

Pierwszą niespodzianką z okazji obchodów Dnia Dziecka był koncert niespodzianka. Dzieci zaczęły świętować juz 28 maja! Zespół, który tym razem umilił nam czas nie jest sławny, nie posiada fanów, teledysków na YouTube, ani nawet nazwy. A Posiada natomiast siłę w angażowaniu i rozweselaniu słuchaczy. Muzyka, którą grał zespół była chrześcijańska, a dzieci najchętniej bawiły się do piosenek Arki Noego. Dzieciaki bawiły się tak dobrze, że cały Pałac się trząsł od śpiewu i tańców. Bisom nie było końca. Podziękowania w imieniu Dyrekcji wręczyła pani Iwona Pilarska, organizatorka wszystkich koncertów organizowanych przez naszą szkołę.


Koncert Akademickiego Zespółu Muzycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

15 kwietnia 2015 roku w Sali Balowej w Pałacu odbył się kolejny z serii koncertów. Tym razem wystąpił chór i to nie byle jaki, bo uhonorowany wieloma krajowymi i międzynarodowymi nagrodami Akademicki Zespół Muzyczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Spotkanie rozpoczęło się od słodkiego podwieczorku, a następnie dwudziestu chorzystow, w tym kwartet smyczkowy, pod batutą Krystyny Krzyzanowskiej- Łobody umiliło naszym uczniom środowe popołudnie. Odtworzone zostały piosenki znane i lubiane z bajek, ale także utwory muzyki poważnej. Wszyscy doskonale się bawili! Po koncercie goście zostali oprowadzeni po Pałacu przez panią Iwonę Pilarską. Zespołowi najbardziej spodobała się odrestaurowana kaplica, która była doskonałym natchnieniem do wykonania jeszcze kilku utworów.


Koncert zespołu "albo i nie".


KONCERT MAGDY PAŁKI.

"Jesteśmy aniołami, a każdy z nas ma tylko jedno skrzydło.

I tylko razem możemy wznieść się w przestworza."

Luciano De Creschenzo

Na tą chwilę czekaliśmy z niecierpliwością. Wisiały plakaty, były zapowiedzi i zaproszenia. 19 listopada w samo południe Magda Pałka dała recital w Sali Balowej w Pałacu. Zaczęło się niepozornie- od spokojnych piosenek, ale później atmosfera była coraz bardziej gorąca, tak aby w finale porwać całą publiczność do wspólnego śpiewu, a nawet tańca. Bawili się wszyscy: duzi i mali, dorośli i dzieci. Wszystkim tak się podobało, że piosenkarka musiała bisować. W imieniu zebranych na ręce pani Magdy skromny upominek oraz dyplom dziękujący za doskonałą zabawę wręczyła pani Dyrektor Joanna Sobczyk. Po koncercie pani Magda rozdała autografy, pozowała do zdjęć, a także została oprowadzona po Ośrodku Leczniczo- Rehabilitacyjnym w Kamieńcu. Wspomnijmy, że pani Magda była zachwycona reakcją publiczności i zapewniła, że z chęcią wystąpi u Nas ponownie. To prawdziwy anioł!


Historia aktualności